"> רפי גרוסגליק מונה כחבר סגל בחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת בן גוריון – בחברת האדם
הירשם לניוזלטר שלנו

רפי גרוסגליק מונה כחבר סגל בחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת בן גוריון

ברכות חמות רפי לגרוסגליק על מינויו כחבר סגל בחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת בן גוריון בנגב!

מחקריו של גרוסגליק עוסקים בסוציולוגיה ובאנתרופולוגיה של אוכל, תזונה וחקלאות, גלובליזציה, צריכה, סביבה וחברה ותרבות פופולארית. לאחרונה, החל לעסוק בפרויקט מחקר רחב (בשיתוף עם דן קוטליאר) על אודות הקשר שבין טכנולוגיה, תזונה ויחסי אדם-מיקרוב.

את עבודת הדוקטורט שלו, שכותרתה "שדה האוכל האורגני בישראל – גלובליזציה ואלטר-גלובליזציה" כתב גרוסגליק במחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה בבן גוריון.

גרוסגליק שימש כפוסט-דוקטורנט באוניברסיטת תל-אביב ולאחר מכן כפוסט-דוקטורנט באוניברסיטת ברנדייס, במסצ'וסטס, ארה"ב. בהמשך שימש כמרצה אורח, במסגרת מלגת הוראה של ה- Israel Institute, באוניברסיטת קליפורניה בדיוויס.

ספרו "אוכל אורגני בישראל – התנגדות, היטמעות ותרבות גלובלית" ראה אור בשנת 2017 (הוצאת רסלינג), ולאחרונה פרסם ספר נוסף:

   “Globalizing Organic: Nationalism, Neoliberalism, and Alternative Food in Israel בהוצאת  SUNY Press.

Globalizing Organic: Nationalism, Neoliberalism, and Alternative Food in  Israel - Kindle edition by Grosglik, Rafi. Politics & Social Sciences  Kindle eBooks @ Amazon.com.

גרוסגליק פרסם מאמרים רבים, בין היתר, ב- Journal of Consumer Culture; European Journal of Cultural Studies; Food, Culture and Society; Ethnologie Française, Gastronomica; מגמות ו– סוציולוגיה ישראלית .

גרוסגליק פרסם גם מספר פרקים בספרים ערוכים, ושיתף פעולה כעורך-אורח של שני גיליונות מיוחדים על אוכל וכוח ב–  Food, Culture and Society וב- Hagar: Studies in Culture, Polity and Identities;. וכעורך-אורח של גיליון מיוחד על חברה וסביבה ב- סוציולוגיה ישראלית.

בשנת 2015 הוביל גרוסגליק את הקמתה של קהילת "צריכה ותרבות" באגודה הסוציולוגית הישראלית, וכיום הוא משמש כיו"ר הקהילה, כמו גם כיו"ר קהילת אוכל, תזונה וחקלאות באגודה האנתרופולוגית הישראלית. בנוסף, גרוסגליק היה חבר בצוות המייסד של קהילת "סביבה וחברה" באגודה הסוציולוגית הישראלית. 

אז ברכות חמות! תוספת משמעותית לסגל האוניבריסטאות של סוציולוגיה ואנתרופולוגיה בארץ