"> יעלה להב רז התמנתה כחברת סגל באוניברסיטת בן גוריון – בחברת האדם
הירשם לניוזלטר שלנו

יעלה להב רז התמנתה כחברת סגל באוניברסיטת בן גוריון

ברכות חמות לד"ר יעלה להב רז על מינויה כמרצה בכירה בחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת בן גוריון.

יעלה להב רז היא אנתרופולוגית המתמקדת בהצטלבויות שבין פוליטיקה מגדרית ומינית, שינויים טכנולוגיים וסטייה חברתית. מחקריה עוסקים בהיבטים שונים ומגוונים של תעשיית המין הישראלית כגון זנות צעירים ובני נוער, התפתחויות טכנולוגיות והשלכותיהן על עבודת מין וצריכת זנות; ההיסטוריה של המדיניות והרגולציה כלפי זנות ועבודת מין בישראל; ההשפעה של מדיה דיגיטלית על אקטיביזם בתעשיית המין, תפיסות של עובדות מין כלפי מודלים חקיקתיים ועוד.

להב רז היא בעלת תואר מוסמך באנתרופולוגיה וסוציולוגיה מהאונ' העברית. עבודת התזה שלה עסקה בהצטלבות שבין ספורט, מגדר ואתנו-לאומיות. באמצעות עבודת שדה של שנתיים שכללה ראיונות ותצפיות, היא התמקדה בשחקניות קבוצת הכדורגל "הפועל בנות סח'נין".

 את עבודת הדוקטורט שלה כתבה להב-רז במחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה בבן גוריון. בעבודת הדוקטורט "מאחורי מסך הדיסקרטיות- שיח לקוחות והפיכתו של האינטרנט לשחקן פעיל בתעשיית המין" אשר אושרה ב2016, היא התמקדה בצרכני מין ישראליים הצורכים זנות בארץ ומפתחים לעצמם קהילה של דומים להם, במרחבים מקוונים. בעבודתה הראתה את אופן השפעתם של השינויים הטכנולוגיים והמרחביים שזירת הזנות עוברת על הדרך בה צרכני מין משרטטים וכותבים את חוויותיהם המיניות.  באמצעות אתנוגרפיה מקוונת, ובניסיון לשקף התבוננות הוליסטית על המרחב המקוון של צריכת זנות, עבודת המחקר עסקה במגוון שאלות הנוגעות הן לממדי הזהות הגברית המשתקפת בכתיבת החוויה המינית, הן לאופנים בהן נבנית קהילה מקוונת והן לזיקה המתמדת ולנזילות שבין המרחב המקוון למרחב הלא מקוון.  

מחקרי ההמשך של להב רז, אותם ביצעה במסגרת מסלולי פוסט דוקטורט באוניברסיטת רוד איילנד (2017) וכזוכה של מלגת ה-ISF לפוסט דוקטורט באוניברסיטת לסטר (Leicester, UK, 2018-2020) עוסקים בתיירות מין במזרח התיכון ובהשפעה של מדיניות הצפון הגלובלי בנוגע לסחר בבני אדם על פיתוח ואימוץ הרגולציה של הזנות במזרח התיכון.  בנוסף, להב רז החלה במחקר משותף עם חוקרים מביה"ס לעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל אביב, הממומן ע"י קרן שוסטרמן, ועוסק בהשפעת משבר הקורונה על ארגוני סיוע לא.נשים בזנות ועבודת מין.

להב רז עתידה ללמד השנה את הקורסים "מבוא לאנתרופולוגיה דיגיטלית", "הפוליטיקה של הפורנוגרפיה" ואת הקורס "קאובוי של שושנים": מבטים אנתרופולוגים וסוציולוגיים על גברים וגברויות.

עוד על להב רז:

אנתרופולוגיה לשבת – יעלה להב רז על מלחמות הסקס הפמיניסטיות
פרויקט ה- #אתנוגרפבידודן
חלוצות: הפועל בנות סח’נין ־ מאזרחיות מודרות לאזרחיות טובות"
יעלה להב רז – לקראת כניסת החוק לאיסור צריכת זנות לתוקף
יוצאים לצייד-צרכני מין וירטואליים בישראל – יעלה להב רז מתארחת בפוסדקאסט טריפ-לוג
על סודות גלויים ומשטרי שתיקה – יעלה להב-רז על הקשר בין תרבות הבילוי במועדוני חשפנות ובין התרבות המקדמת נורמליזציה של אלימות מינית כלפי נשים.