"> כותבים – בחברת האדם
הירשם לניוזלטר שלנו

כותבים

אמיר פרייברג
רכז בחברת האדם
אמיר פרייברג
עידן ירון
ד"ר עידן ירון הוא סוציולוג ואנתרופולוג חברתי. בעל תואר שלישי בסוציולוגיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים. מתמחה בחקר תרבות, לימודי צבא וחקר ימין רדיקלי וקיצוני בישראל. בין פרסומיו: בית השימוש במרחב הסמלי. תל אביב: רסלינג, 2005; תמונות מחיי בית הספר (עם יורם הרפז). תל אביב: מכון מופת, 2015; מאחורי הכוונת: עיון רב תחומי במקצוע הצליפה הצבאית. תל אביב: הוצאת מערכות – מודן, 2016; קורבנות מלחמה. ירושלים: כרמל, פרשנות ותרבות, 2017; מעשה שקולניק: הסיפור האמיתי – רצח אידיאולוגי של מחבל כפות. חיפה: פרדס, 2017; משפט לחימה ואתיקה צבאית. ירושלים: כרמל, 2018; מסעות בני נוער לאתרי המוות בפולין. סטימצקי, 2019.
עידן ירון
מיטל מרגוליס לין
מיטל מרגוליס לין, או בשמה הסיני 林雨夢- מתגוררת בטייוואן משנת 2011 עם משפחתה ה״ישראלית-טייוואנית״ ועוסקת בגישור בין תרבותי בעולם התיירות והעסקים. מעבירה סיורי עומק, הרצאות, סדנאות וייעוץ בין תרבותי בין שתי התרבויות שלה - ישראל וטייוואן. כיום יועצת למשרד התיירות הטייוואני ומרצה הן באוניברסיטאות מובילות בטייוואן והן במגזר העסקי. בעלת תואר ראשון בהצטיינות בלימודי אסיה וסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, ותואר שני בלימודי תרבות עם התמחות בתרבות מזרח אסיה על כל גווניה - פילוסופיה, דת, תרבות עסקית, תרבות האוכל, תרבות פופולרית וחיי היום-יום. במסגרת מחייתה בטייוואן ומתוך חוויות החיים שלה, מיטל גילתה כי לישראל ולטייוואן יש הרבה מה ללמוד אחת מהשנייה והקימה את Taiwanit מתוך החזון לחבר בין העולמות. www.taiwanit.net
מיטל מרגוליס לין
נמרוד לוז
פרופ' במכללה האקדמית כנרת. אנתרופולוג וגיאוגרף החוקר סוגיות של מרחב, קדושה ותרבות, ומתמחה בהיבטים חברתיים תרבותיים והיסטוריים של אוכל
נמרוד לוז
נועה ברגר
נועה ברגר היא דוקטורנטית לסוציולוגיה בבית הספר ללימודים מתקדמים במדעי החברה (EHESS) בפריז, שם היא גם מרצה על צרכנות ואותנטיות, ביקורת וקפיטליזם. מחקרה, תחת הנחייתה של פרופ אווה אילוז, עוקב אחר מהפכת האיכות בשוק הקפה בצרפת ובברזיל. עבודותיה התפרסמו ב-Gastronomica ובעיתון הארץ, Le Monde, מגזין השולחן ואחרים.
נועה ברגר
רז שרבליס
יעל עשור
אנתרופולוגית של ביואתיקה, רפואה, וביורורקטיה. דוקטורנטית במחלקה לאנתרופולוגיה ב- UCLA (אוניברסיטת קליפורניה בלוס אנג'לס).
יעל עשור
אריאל אפל
דוקטורנט בחוג לאנתרופולוגיה באוניברסיטת חיפה. חוקר את העניין המערבי העכשווי במלאכות קדומות, באורחות חיים של ציידים-לקטים, ובחיבור לטבע.
אריאל אפל
User
ריקי ענתבי
אריאל כנפו-נעם
תמר אלאור
פרופ' לאנתרופולוגיה באוניברסיטה העברית. מתמחה במגדר; אוריינות; קהילות חרדיות ודתיות. תרבות חומרית וסגנון ;מחברת הספרים: משכילות ובורות: מעולמן של נשים חרדיות, בפסח הבא: נשים ואוריינות בציונות הדתית; מקומות שמורים: מגדר ואתניות במחוזות הדת והתשובה; סנדלים - אנתרופולוגיה של סגנון ישראלי
תמר אלאור
שלמה גוזמן כרמלי
רותם קליגר
אורלי ניטיס יעקובי
הדס נצר-דגן
User
רמי קפלן
בן בלק
גלי רכבי
גלי רכבי הוא דוקטורנט למשפטים באוניברסיטת הרווארד אשר חוקר, בעזרת אתנוגרפיה וגישות אחרות, את הנסיונות של נהגי אובר, רגולטורים ומארגני עובדים להשפיע על תנאי העבודה באובר בארבעה איזורים בארה"ב: בוסטון, ניו-יורק, סיאטל וקליפורניה, ואיך משפט וטכנולוגיה משפיעים על האסטרטגיות של השחקנים השונים.
גלי רכבי
User
נועה בלוך
דניאל מונטרסקו
הגר חגג ברגר
דני רבינוביץ
עומר קינן
בחברת האדם
שלומית גיא
User
מיה פוגל
אלדד לוי
דוקטורנט לסוציולוגיה פוליטית באוניברסיטת טקסס באוסטין ועמית מחקר במעבדה לאתנוגרפיה עירונית במחלקה שלי. המחקר שלי אתנוגרפי במהותו והוא עוסק באלימות עירונית ופוליטית, ובעלייה של רשתות גלובליות של אבטחה פרטית. תחומי עניין נוספים שלי כוללים: לאומיות, זיכרון קולקטיבי ותנועות חברתיות באמריקה הלטינית.
אלדד לוי
ניצן לונברג
עמליה סער
User
עינב קוצר
רכזת בחברת האדם
עינב קוצר
נטע אלראי
רכזת בחברת האדם
נטע אלראי
אורי דורצין
אורי דורצ'ין הוא בוגר החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת בן גוריון. עבודתו עוסקת במוזיקה ותרבות פופולארית, אתניות, לאומיות ודימויים של גזע. דורצ'ין הוא חוקר עצמאי, מתארח כעת במרכז נזריאן ללימודי ישראל באוניברסיטת קליפורניה בלוס אנג'לס. ספרו "זמן אמת: היפ-הופ בישראל/היפ-הופ ישראלי" ראה אור בהוצאת רסלינג (2012).
אורי דורצין
לירון שני
אנתרופולוג באוניברסיטה העברית. תחומי העניין שלו הם אנתרופולוגיה של סביבה וחקלאות, אנושי ולא אנושי, לימודי מדע וטכנולוגיה, עיצוב המרחב והשפעות עדין המידע על החברה והסביבה. לירון הוא גם מייסד ומנהל בחברת האדם
לירון שני